The ad Ford Ranger pick-up for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/100
Description
Overall dimensions:
5.354 m × 1.86 m × 1.84 m
Engine
Power:
160 HP (118 kW)
Fuel:
diesel
Euro:
Euro 5
Gearbox
Type:
manual
Cabin
Central lock:
Additional equipment
All-Wheel Drive:
Condition
Condition:
used
Startades och kördes vid fototillfälletInformation från nuvarande ägare:Objektet fungerar, men har anmärkningarKända anmärkningar:Slitage och skavanker finns invändigt och utvändigt enligt bilder
Bucklor och repor finns, även rost. Se bilder
En saftblandare fungerar på taketKända reparationer och lagningar:Bakskärm höger bytt samt innerskärm
Aluminiumflak byttService:Information saknasKommentar om service:Serviceboken är ifylld men ej senaste servicar. Finns ej info om senaste service
Skatt/årsavgift: 5274 kr
Årskatt betald t o m: 20241031
Fordonsstatus: Påställd
Senaste godkända besiktning: 20240507
Besiktigad till och med: 20250731
Antal nycklar: 1
Fordonskategori EU: N1G
Lastutrymmets längd: 1983 mm
Sommardäck
Vinterdäck dubbdäck
AC Fungerar
Elhissar
2WD
Backkamera i backspegel
Vikplog Hilltip Snowstriker 2250-VP (stått ett par år)
Almeco lock aluminium (ej varit monterad hos nuvarande ägare)
Sandspridare Hilltip IceStriker 850 vikt: 190kg (fungerar)